0603SFF300F/32-2
Manufacturer Part Number:
0603SFF300F/32-2
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
FUSE BOARD MOUNT 3A 32VDC 0603
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
3 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.19
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W x 0.031" H (1.60mm x 0.80mm x 0.80mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V