BK/GMA-63MA
Manufacturer Part Number:
BK/GMA-63MA
Part of Description:
FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM
Approval Agency :
CCC, CSA, MITI, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
63 mA
Package / Case :
5mm x 20mm
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V