0325.250H
Manufacturer Part Number:
0325.250H
Part of Description:
FUSE CERM 250MA 250VAC 3AB 3AG
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A
Color :
Current Rating (Amps) :
250 mA
Melting I²t :
0.432
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Voltage Rating - AC :
250 V