021506.3H
Manufacturer Part Number:
021506.3H
Part of Description:
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
Current Rating (Amps) :
6.3 A
Melting I²t :
132.5
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V