021502.5H
Manufacturer Part Number:
021502.5H
Part of Description:
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM
Current Rating (Amps) :
2.5 A
Melting I²t :
10.65
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V