0665.400HXLL
Manufacturer Part Number:
0665.400HXLL
Part of Description:
FUSE BOARD MNT 400MA 250VAC RAD
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
400 mA
Melting I²t :
0.528
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
Voltage Rating - AC :
250 V