0663.080HXSL
Manufacturer Part Number:
0663.080HXSL
Part of Description:
FUSE BOARD MOUNT 80MA 250VAC RAD
Approval Agency :
CSA, KTL, SEMKO, UL, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
80 mA
Melting I²t :
0.06
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
Voltage Rating - AC :
250 V