0663.063HXLL
Manufacturer Part Number:
0663.063HXLL
Part of Description:
FUSE BOARD MOUNT 63MA 250VAC RAD
Approval Agency :
CSA, KTL, SEMKO, UL, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
63 mA
Melting I²t :
0.05
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
Voltage Rating - AC :
250 V