023403.5MXW
Manufacturer Part Number:
023403.5MXW
Part of Description:
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 5X20MM
Approval Agency :
CSA, K-MARK, METI, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A
Color :
Current Rating (Amps) :
3.5 A
Melting I²t :
37.3
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
5mm x 20mm
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V