0429.500WRM
Manufacturer Part Number:
0429.500WRM
Part of Description:
FUSE BOARD MOUNT 500MA 63VAC/VDC
Approval Agency :
CSA, UL
Current Rating (Amps) :
500 mA
Melting I²t :
0.006
Operating Temperature :
-55°C ~ 90°C
Size / Dimension :
0.125" L x 0.060" W x 0.045" H (3.18mm x 1.52mm x 1.14mm)
Voltage Rating - AC :
63 V
Voltage Rating - DC :
63 V