ZCAS150.XP
- Manufacturer Part Number:
- ZCAS150.XP
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- FUSE ZCASE MEGA 32V 150A 1-PC CA
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 2kA
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 150 A
- Fuse Type :
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 1.185" L x 1.047" W x 0.634" H (30.10mm x 26.60mm x 16.10mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V