BK/GDA-63MA
Manufacturer Part Number:
BK/GDA-63MA
Part of Description:
FUSE CERAMIC 63MA 250VAC 5X20MM
Approval Agency :
CCC, SEMKO, UR
Current Rating (Amps) :
63 mA
Melting I²t :
0.0005
Package / Case :
5mm x 20mm
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V