BK/GDA-50MA
Manufacturer Part Number:
BK/GDA-50MA
Part of Description:
FUSE CERAMIC 50MA 250VAC 5X20MM
Approval Agency :
CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UL
Current Rating (Amps) :
50 mA
Melting I²t :
0.0017
Package / Case :
5mm x 20mm
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V