0325.010MXP
Manufacturer Part Number:
0325.010MXP
Part of Description:
FUSE CERAMIC 10MA 250VAC 3AB 3AG
Approval Agency :
CE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A
Color :
Current Rating (Amps) :
10 mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Voltage Rating - AC :
250 V