0295140.MXJ
Manufacturer Part Number:
0295140.MXJ
Part of Description:
FUSE AUTO 140A 32VDC AUTO LINK
Color :
Reddish Brown
Current Rating (Amps) :
140 A
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Auto Link
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.898" L x 0.638" W x 0.866" H (22.81mm x 16.20mm x 22.00mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V