0219.050MXAP
Manufacturer Part Number:
0219.050MXAP
Part of Description:
FUSE GLASS 50MA 250VAC 5X20MM
Approval Agency :
CE, SEMKO, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
150A
Color :
Current Rating (Amps) :
50 mA
Melting I²t :
0.017
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V