0325004.MXP
Manufacturer Part Number:
0325004.MXP
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 3AB 3AG
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
CE, CSA, PSE, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
400A
Color :
Current Rating (Amps) :
4 A
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
9.71
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Voltage Rating - AC :
250 V