0325020.MXSPP
Manufacturer Part Number:
0325020.MXSPP
Part of Description:
FUSE CERAMIC 20A 250VAC 3AB 3AG
Approval Agency :
CE, CSA, KC, METI, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
400A
Color :
Current Rating (Amps) :
20 A
Melting I²t :
575
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Voltage Rating - AC :
250 V