047303.5MXL
Manufacturer Part Number:
047303.5MXL
Part of Description:
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC
Approval Agency :
CSA, PSE, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
3.5 A
Melting I²t :
26.8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.135" Dia x 0.280" L (3.43mm x 7.11mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
125 V