04732.25MAT1L
Manufacturer Part Number:
04732.25MAT1L
Part of Description:
FUSE BOARD MNT 2.25A 125VAC/VDC
Approval Agency :
CSA, PSE, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
2.25 A
Melting I²t :
9.28
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.135" Dia x 0.280" L (3.43mm x 7.11mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
125 V