SS-5-60MA-AP
Manufacturer Part Number:
SS-5-60MA-AP
Manufacturer/Brand:
Eaton - Electronics Division
Part of Description:
FUSE BOARD MNT 60MA RADIAL BOX
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Color :
Current Rating (Amps) :
Fuse Type :
Melting I²t :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
Radial, Box
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
0.335" Dia x 0.337" H (8.50mm x 8.55mm)