MFU1206FF01750P100
- Manufacturer Part Number:
- MFU1206FF01750P100
- Part of Description:
- FUSE BOARD MNT 1.75A 63VDC 1206
- Approval Agency :
- UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 1.75 A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W x 0.022" H (3.20mm x 1.60mm x 0.55mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 63 V