0680L9100-11
Manufacturer Part Number:
0680L9100-11
Part of Description:
FUSE BRICK SMD 2410 SLOW 10A
Approval Agency :
AEC-Q200, CE, cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A AC, 500A DC
Color :
Current Rating (Amps) :
10 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
170
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.240" L x 0.100" W x 0.100" H (6.10mm x 2.54mm x 2.54mm)
Voltage Rating - AC :
50 V
Voltage Rating - DC :
75 V