0617.400MXEP
Manufacturer Part Number:
0617.400MXEP
Part of Description:
FUSE 400MA 250V AXIAL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
400 mA
Melting I²t :
0.125
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm (Axial)
Size / Dimension :
0.217" Dia x 0.846" L (5.50mm x 21.50mm)
Voltage Rating - AC :
250 V