FCC32201ADTP
Manufacturer Part Number:
FCC32201ADTP
Manufacturer/Brand:
Kamaya Inc.
Part of Description:
FUSE CHIP 0.2A 64VDC 1206
Manufacturer :
Kamaya Inc.
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
CSA, cUL, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
200 mA
Fuse Type :
Melting I²t :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W x 0.024" H (3.20mm x 1.60mm x 0.60mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
64 V