FCC32801ADTP
Manufacturer Part Number:
FCC32801ADTP
Part of Description:
FUSE CHIP 0.8A 64VDC 1206
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
800 mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W x 0.024" H (3.20mm x 1.60mm x 0.60mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
64 V