APX-I-100A
Manufacturer Part Number:
APX-I-100A
Manufacturer/Brand:
OptiFuse
Part of Description:
FUSE AUTO 100A 32VDC BLADE MAX
Manufacturer :
OptiFuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
ISO8820-3, SAE-J1888
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Color :
Violet
Current Rating (Amps) :
100 A
Fuse Type :
Automotive
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Blade, Max
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
1.161" L x 0.358" W x 0.862" H (29.50mm x 9.10mm x 21.90mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V