0326.010HXP
Manufacturer Part Number:
0326.010HXP
Part of Description:
FUSE CERAMIC 10MA 250VAC 3AB 3AG
Approval Agency :
CE, CSA, ICC, PSE, SEMKO, TUV, UR, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A
Color :
Current Rating (Amps) :
10 mA
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Voltage Rating - AC :
250 V