ANR80-UL-2A
Manufacturer Part Number:
ANR80-UL-2A
Part of Description:
FUSE AUTO 2A 80VDC BLADE
Approval Agency :
cURus, UL2481-1
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1kA
Color :
Gray
Current Rating (Amps) :
2 A
Melting I²t :
9.6
Size / Dimension :
0.748" L x 0.197" W x 0.531" H (19.00mm x 5.00mm x 13.50mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
80 V