APR-AF-20A
Manufacturer Part Number:
APR-AF-20A
Manufacturer/Brand:
OptiFuse
Part of Description:
FUSE AUTO 20A 32VDC BLADE
Manufacturer :
OptiFuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Color :
Yellow
Current Rating (Amps) :
20 A
Fuse Type :
Automotive
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Blade, ATO/ATC
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
0.756" L x 0.201" W x 0.476" H (19.20mm x 5.10mm x 12.10mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V