0AGU015.T
Manufacturer Part Number:
0AGU015.T
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
FUSE AGU 15A 32V 5AG
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Color :
Current Rating (Amps) :
15 A
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Cartridge, Non-Standard
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
0.563" Dia x 2.008" L (14.30mm x 51.00mm)
Voltage Rating - AC :
32 V
Voltage Rating - DC :
32 V