APR58-UL-8A
Manufacturer Part Number:
APR58-UL-8A
Part of Description:
FUSE AUTO 8A 58VDC BLADE
Color :
Light Yellow
Current Rating (Amps) :
8 A
Size / Dimension :
0.748" L x 0.197" W x 0.531" H (19.00mm x 5.00mm x 13.50mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
58 V