ANT-UL-7.5A
Manufacturer Part Number:
ANT-UL-7.5A
Manufacturer/Brand:
OptiFuse
Part of Description:
FUSE AUTO 7.5A 32VDC BLADE MICRO
Manufacturer :
OptiFuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
cURus, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1kA
Color :
Brown
Current Rating (Amps) :
7.5 A
Fuse Type :
Automotive
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Blade, Micro
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
0.354" L x 0.150" W x 0.315" H (9.00mm x 3.80mm x 8.00mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V