ANR-UL-35A
Manufacturer Part Number:
ANR-UL-35A
Part of Description:
FUSE AUTO 35A 32VDC BLADE
Color :
Dark Green
Current Rating (Amps) :
35 A
Size / Dimension :
0.768" L x 0.217" W x 0.547" H (19.50mm x 5.50mm x 13.90mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V