ANR-UL-10A
Manufacturer Part Number:
ANR-UL-10A
Manufacturer/Brand:
OptiFuse
Part of Description:
FUSE AUTO 10A 32VDC BLADE
Manufacturer :
OptiFuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
cURus, ISO8820-3, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1kA
Color :
Red
Current Rating (Amps) :
10 A
Fuse Type :
Automotive
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Blade, ATO/ATC
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
0.768" L x 0.217" W x 0.547" H (19.50mm x 5.50mm x 13.90mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V