0AGU025.T
Manufacturer Part Number:
0AGU025.T
Part of Description:
FUSE AGU 25A 32V 5AG
Current Rating (Amps) :
25 A
Package / Case :
Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension :
0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Voltage Rating - AC :
32 V
Voltage Rating - DC :
32 V