0AGW020.V
Manufacturer Part Number:
0AGW020.V
Part of Description:
FUSE GLASS 20A 32VAC/VDC 7AG
Current Rating (Amps) :
20 A
Package / Case :
7AG, 1/4" x 7/8"
Size / Dimension :
0.250" Dia x 0.875" L (6.35mm x 22.23mm)
Voltage Rating - AC :
32 V
Voltage Rating - DC :
32 V