0263.750HAT1L
Manufacturer Part Number:
0263.750HAT1L
Part of Description:
FUSE BRD MNT 750MA 250VAC AXIAL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
750 mA
Melting I²t :
0.0411
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.155" Dia x 0.280" L (3.94mm x 7.11mm)
Voltage Rating - AC :
250 V