0154.750DRL
Manufacturer Part Number:
0154.750DRL
Part of Description:
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC
Approval Agency :
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
750 mA
Melting I²t :
0.185
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2-SMD, Square End Block with Holder
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.383" L x 0.198" W x 0.150" H (9.73mm x 5.03mm x 3.81mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
125 V