CC12H500MA-TR
Manufacturer Part Number:
CC12H500MA-TR
Part of Description:
FUSE BOARD MOUNT 500MA 63V 1206
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
500 mA
Melting I²t :
0.0019
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W x 0.043" H (3.20mm x 1.60mm x 1.10mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
63 V