0MEG400.L
- Manufacturer Part Number:
- 0MEG400.L
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- FUSE AUTO 400A 32VAC/VDC 50PC
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 400 A
- Fuse Type :
- Automotive
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Auto Link
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 1.149" L x 0.770" W x 0.390" H (29.20mm x 19.50mm x 9.90mm)
- Voltage Rating - AC :
- 32 V
- Voltage Rating - DC :
- 32 V