0298200.TXN
Manufacturer Part Number:
0298200.TXN
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
FUSE AUTO 200A 32VDC 1=1FUSE
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
2kA
Color :
Blue
Current Rating (Amps) :
200 A
Fuse Type :
Automotive
Melting I²t :
204000
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Auto Link
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V