BK-S506-250-R
- Manufacturer Part Number:
- BK-S506-250-R
- Manufacturer/Brand:
- TubeDepot
- Part of Description:
- 5X20MM GLASS FUSE SLOWBLOW 250MA
- Manufacturer :
- TubeDepot
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 250 mA
- Fuse Type :
- Cartridge, Glass
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 5mm x 20mm
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.197" Dia x 0.787" L (5.00mm x 20.00mm)