BK-GMA-500-R
- Manufacturer Part Number:
- BK-GMA-500-R
- Manufacturer/Brand:
- TubeDepot
- Part of Description:
- 5X20MM GLASS FUSE FA 1/2W 500MA
- Manufacturer :
- TubeDepot
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- Package / Case :
- 5mm x 20mm
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.197" Dia x 0.787" L (5.00mm x 20.00mm)