BK-AGC-250MA
- Manufacturer Part Number:
- BK-AGC-250MA
- Manufacturer/Brand:
- TubeDepot
- Part of Description:
- GLASS FUSE FASTACTING 250MA
- Manufacturer :
- TubeDepot
- Product Category :
- Fuses
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 250 mA
- Fuse Type :
- Cartridge, Glass
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)