029707.5WXT
Manufacturer Part Number:
029707.5WXT
Part of Description:
FUSE AUTO 7.5A 32VDC BLADE MINI
Approval Agency :
UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1kA
Color :
Brown
Current Rating (Amps) :
7.5 A
Melting I²t :
68
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Blade, Miniature
Size / Dimension :
0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V