TR2/6125FF5-R
- Manufacturer Part Number:
- TR2/6125FF5-R
- Part of Description:
- FUSE BRD MNT 125VAC/72VDC 2410
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 5 A
- Melting I²t :
- 9.5
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.240" L x 0.107" W x 0.107" H (6.10mm x 2.72mm x 2.72mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 72 V