ERB-SE0R75U
- Manufacturer Part Number:
- ERB-SE0R75U
- Part of Description:
- FUSE BOARD MNT 750MA 32VDC 0603
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 750 mA
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W x 0.028" H (1.60mm x 0.80mm x 0.70mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V