0679H0630-05
Manufacturer Part Number:
0679H0630-05
Part of Description:
FUSE BRD MNT 630MA 350VAC 72VDC
Approval Agency :
cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A AC, 100A DC
Color :
Current Rating (Amps) :
630 mA
Melting I²t :
0.15
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.240" L x 0.100" W x 0.110" H (6.10mm x 2.54mm x 2.79mm)
Voltage Rating - AC :
350 V
Voltage Rating - DC :
72 V