ERB-RE3R15V
- Manufacturer Part Number:
- ERB-RE3R15V
- Part of Description:
- FUSE BOARD MNT 3.15A 32VDC 0603
- Approval Agency :
- cUL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 3.15 A
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.032" W x 0.025" H (1.60mm x 0.81mm x 0.63mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V